Open Hours
Mon - Fri:
8.00 am - 8.00 pm
Saturday:
9.00am - 6.00 pm
Sunday:
9.00am - 6.00 pm
Kodowanie sterowników

Kodowanie sterowników we Wrocławiu

Kodowanie sterowników jest stałym elementem serwisowania współczesnego samochodu. W nowych pojazdach liczne sterowniki tworzą sieć która komunikując się między sobą (oraz z innymi czujnikami) zarządza pracą silnika, elementami bezpieczeństwa oraz wyposażenia.

Kodowanie (programowanie) sterowników odbywa się za pomocą specjalistycznych urządzeń poprzez gniazdo OBD za pomocą szeregowej magistrali komunikacyjnej (CAN). Może też być wykonywane poprzez światłowód (druga metoda pozwala osiągnąć znacznie wyższe prędkości przesyłu danych). Oprogramowanie dostarczane jest bezpośrednio od producenta auta i dopasowane do konkretnego modelu (w czym pomaga identyfikacja po numerze VIN). Programowanie sterowników pozwala na regulowanie ustawień samochodu pod własne potrzeby oraz usuwanie niektórych usterek softwarowych. W serwisie samochodowym ELCAR mieszczącym się we Wrocławiu posiadamy najnowocześniejszy sprzęt służący do kodowania sterowników oraz wykwalifikowaną kadrę zdolną go poprawnie obsłużyć.

Warto wiedzieć o kodowaniu sterowników:

!

Oświetlenie

W nowych samochodzie można zakodować praktycznie każde oświetlenie. Zewnętrzne jak i wewnętrzne.

!

Lokalizacja

Dzięki kodowaniu sterowników można wgrać polski język do aut sprowadzanych zza granicy.

!

Rozrywka

Zmiana ustawień radia samochodowego, aktywacja wejścia AUX, itp. - to wszystko można wykonać za pomocą gniazda OBD.

!

Bezpieczeństwo

Niepoprawnie zakodowany sterownik może doprowadzić do nie uruchomienia się poduszek powietrznych gdy będą potrzebne.    Klikając Wyślij Wiadomość wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi.

    Call Now Button