Open Hours
Mon - Fri:
8.00 am - 8.00 pm
Saturday:
9.00am - 6.00 pm
Sunday:
9.00am - 6.00 pm
Wymiana sprzęgła

Wymiana sprzęgła we Wrocławiu

Sprzęgło jest częścią umożliwiającą połączenie bądź rozłączenie silnika i skrzyni biegów. Pozwala to na płynne ruszenie samochodem, zmienianie biegów podczas jazdy oraz zatrzymanie auta bez potrzeby wyłączania silnika.

Elementy sprzęgła to tarcza cierna – dociskana do powierzchni koła zamachowego silnika przez tarczę dociskową. Jest ona osadzona na wałku sprzęgłowym skrzyni biegów, a za sterowanie nią odpowiada łożysko oporowe – to nim poruszamy używając pedału sprzęgła.

W momencie gdy chcemy przyśpieszyć, a silnik wchodzi na wysokie obroty lecz auto nie zwiększa swojej prędkości, lub mamy problemy ze zmianą biegów – może to być właśnie problem ze sprzęgłem. W takim wypadku będzie potrzebny przegląd układu napędowego i ewentualna wymiana sprzęgła, której można dokonać w serwisie samochodowym ELCAR mieszczącym się we Wrocławiu.

Warto wiedzieć:
!

Jakość

Sprzęgło pracuje pod bardzo dużym obciążeniem. Kluczowa jest tu jakość podzespołów.

!

Konsekwencje

Jazda z niesprawnym sprzęgłem może doprowadzić do zniszczenia tłumika drgań skrętnych i koła zamachowego.

!

Balans

W momencie zużycia się jednego z elementów sprzęgła, należy wymienić cały zestaw - wszystkie elementy mają podobną żywotność.

!

Profesjonalizm

Wymiana sprzęgła nigdy nie powinna być wykonywana samodzielnie. Zawsze korzystaj z pomocy serwisu samochodowego.    Klikając Wyślij Wiadomość wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi.

    Call Now Button